Bezbariérové ubytování pro hendikepované
Bezbariérové ubytování pro Váš odpočinek

V našem krátkém přehledu Vám nabídneme několik tipů, kde zajistit bezbariérové ubytování pro vámi pořádané rekondice nebo víkendové akce. V některých zde uvedených zařízeních naše sdružení AVAZ každý rok a v některých i vícekrát ročně, pořádá svoje rekondiční pobyty. Proto je můžeme doporučit.

RS LESÁK - Chlum u Třeboně

Vhodné pro rodinnou rekreaci, školy v přírodě, rekondiční pobyty zdravotně postižených a školení. Celková kapacita střediska 162 míst a bezbariérový přístup je na ubytovnu Pařez s 50 lůžky. Z toho je 11x 4 lůžkový pokoj se společným příslušenstvím pro 3 pokoje, 1x 2 lůžkový pokoj se společným příslušenstvím, 2x 2 lůžkový pokoj se samostatné příslušenstvím. Společné je bezbariérové sociální zařízení, televizor chladnička je dostupná v klubovně. Středisko se nachází na břehu rybníka Hejtman a má vlastní písečnou a z části travnatou pláž. Vjezd do Areálu RS Lesák je po přejezdu hráze rybníka Hejtman, branou proti zámku. V areálu je bezplatné parkoviště.

Stravování formou plné penze nebo polopenze, jídelna se nachází hlavní budově, kde je i další bb WC.

Sportovní vyžití: loďky, vodní kola, hřiště v areálu a venkovní stoly na ping-pong.

Výlety: Třeboň, Nové Hrady, Gmünd, malebné město Dolních Rakous vzdálené 25 km, České Budějovice 45 km, Hluboká nad Vltavou 55 km, Český Krumlov 70 km, Lipno 90 km, Jindřichův Hradec 24 km

Výtvarné centrum Sněženka

Projekt Výtvarného centra se především věnuje zdravotně postiženým a jinak znevýhodněným dětem. Nabízí však také prostor k vícedenním pobytům dospělých se zaměřením na výtvarné činnosti.

Výtvarné centrum Sněženka je ve Smržovce v Jizerských horách. Budova byla dříve mateřskou školou, je v klidném prostředí, k objektu patří velká zahrada a část přilehlého lesa. V dosahu je lyžařské středisko na Špičáku u Tanvaldu, přehrada Mšeno v Jablonci, krytý plavecký bazén, ZOO v Liberci, rozhledna na Černé studnici, turistické a cyklistické trasy po hřebenech Jizerských hor. Nedaleko budovy je lyžařský vlek a panoramatický výhled na Jizerské hory a Krkonoše. Je tu také zastávka autobusu a vlaku. Objekt má dvě budovy. První je třípodlažní, v přízemí s víceúčelovým společenským sálem, výstavní síní a jídelnou. V prvním patře jsou dvou a třílůžkové pokoje pro ubytování účastníků pobytů a bezbariérové sociální zařízení. Druhá budova je dvoupodlažní, je zde keramická dílna s vypalovací pecí, další dílny a technické zázemí. Sněženka je plně bezbariérová, podávaná strava je dovážená a výborné kvality.

Zámeček Hodonín

Tento malebný zámeček najdete na Českomoravské Vrchovině několik kilometrů od Kunštátu. V tomto areálu najdete vše, co potřebujete pro svoji spokojenost a pohodlí. K ubytování nabízí celkem 135 lůžek v 2, 3 a 4 - lůžkových pokojích. Pro sportovní využití máte k dispozici stolní tenis, minigolfové hřště, kulečník a jiná zařízení. Večer můžete posedět s přáteli u baru.

Zámeček Hodonín patří k těm místům, kde naše sdružení každoročně pořádá svoje rekondiční pobyty a proto ho můžeme doporučit. Určitě i vy budete v krásném areálu spokojeni.

Hotel Kamýk

Hotel Kamýk najdete v Doksech směrem na Mimoň. Hotel nabízí ubytovací kapacitu 33 pokojů s 82 lůžky. Pokoje jsou pěkně vybavené a najdeme zde i televizor s dálkovým ovladačem. K připojení na internet, můžete využít bezplatné WI-FI. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem. Ke sportování můžete využít tenisové kurty, saunu a jiné. Občerstvit se můžete v baru u recepce.

Tipy na výlety po okolí: Jistě si neodepřete asi 2 km dlouhou procházku, která Vás zavede k Máchovu Jezeru. V letní sezóně můžete využít okružní jízdu parníkem, která ukáže všechny krásy okolní přírody. Pro ty zdatné se nabízí výlet na nedaleký hrad Bezděz.

Také v Hotelu Kamýk v Doksech naše sdružení každoročně pořádá svoje rekondiční pobyty a proto ho můžeme doporučit. Určitě i vy budete spokojeni.

ŠARZ Vršov

Školící a rekreační zařízení ŠARZ Vršov se nachází na Českomoravské vrchovině v oblasti Železných hor v blízkosti Sečské přehrady (7 km). Kapacita střediska je 90 lůžek s možností 12 přistýlek. V první kategorii je 22 dvou, tří a čtyřlůžkových pokojů (64 lůžek) se sociálním zařízením. Ve všech pokojích jsou satelitní rozvody s možností zapůjčení televizoru. Ubytovaným hostům je k dispozici posilovna, kulečník, masážní vany, šipky, půjčovna kol a sportovních potřeb, hřiště a venkovní 12 metrů dlouhý bazén.

Tipy na výlety po okolí: Veselý Kopec se Souborem lidových staveb, jízdárna zámek Slatiňany, zámek Žleby, muzeum loutek ve Chrudimi. V Horním Bradle (1 km) se nachází Vilemínina huť, kde se v současné době ručně vyrábějí foukané vánoční ozdoby a výrobnu je možné navtívit a zakoupit ozdob.

ŠARZ Vršov Vám poskytne v pěkném prostředí klidné prožití rekondičního pobytu a proto ho doporučujeme.

Hotel Fit

Hotel FIT se nachází v těsné blízkosti náměstí okresního města Žďáru nad Sázavou. Komfortní ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, televizí, satelitem telefonem. Zdravý pohyb Vám umožní bazén, který se nachází přímo v přízemí hotelu, fitcentrum - posilovna, tělocvična, podvodní masáž se zábalem, ruční masáž se soluxem, vířivá lázeň, skotské střiky, perličková lázeň a parafín.

Tipy na výlety po okolí: Žďár nad Sázavou a jeho okolí je po celý rok atraktivní pro turisty svojí krásnou krajinou. Chvíle volného času Vám může zpříjemnit návštěva regionálního muzea, zámek se stálou expozicí pian, městské divadlo, kostely a mnoho dalších kulturních památek V oblasti kultury jsou pravidelně pořádány horácké slavnosti, svatojánská pouť pořádaná v poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je považován za nejvýznamnější Santiniho barokně - gotickou stavbu.

Hotel Fit nám své služby poskytl již několikrát a vždy s velkou péčí, proto doporučujeme.

Sola fide, Janské Lázně

Sola fide v Janských Lázních je rekreační středisko, které patří církvi. Nové středisko bylo dáno do užívání v roce 1991 po dvouleté přestavbě staré zotavovny. Každý pokoj má krásný nábytek a své sociální zařízení. V budově je výtah a samozřejmostí je bezbariérový přístup jídelny. Televize se nachází ve společenské místnosti. V přízemí jsou tělocvičny, na zahrádce možnost grilování. Janské Lázně jsou horské městečko, pěší procházky jsou dosti náročné. Do centra, kde se nacházejí lázeňské budovy, kolonáda, kino, pošta a cukrárna, je deset minut pěšky.

Tipy na výlety po okolí: Už samotné Janské Lázně svádí k procházkám a k nadýchání čistého horského vzduch. Kousek od Sola fide je stanice lanovky, která nás vyveze na Černou Horu. V blízkém okolí můžem navštívit ZOO ve Dvoře Králové, Špindlerův Mlýn nebo Vrchlabí, kde je Krkonošské Muzeum. V okolí Janských Lázní je nespočet míst, která stojí za Vaší pozornost.

V Sola fide v Janských Lázních je výborné ubytování a velice ochotný personál. Kopcovitý terén však potřebuje dobrou kondičku a pro vozíčkáře je pohyb složitý.

Rekreační středisko Poslův Mlýn v Doksech

Rozlehlý areál Rekreačního střediska Poslův Mlýn je situován na břehu Poselského rybníka v Doksech s nádherným výhledem na hrad Bezděz. Překrásná příroda, klid, množství cyklostezek a turistických tras.

Tipy na výlety po okolí: Máchův kraj, ve kterém se Posův Mlýn nachází, skýtá krásné procházky a návštěvu muzea K. H. Máchy v Doksech nebo rozlehlé Máchovo jezero. V blízkém okolí stojí za povšimnutí např. hrad Kokořín.

Tento areál se hodí nejen pro uspořádání sportovních soutěží, ale k rekondičním pobytům.

Ostatní nabídky

Pokuď se chystáte navštívit naše kultůrní památky a nejste si jisti, zda jsou dobře přístupné hendikepovaným, zkuste navštívit velice pěkně zpracovaný Průvodce památkami a zařízeními s bezbariérovým přístupem.Na tomto portálu najedte 6880 památek a turistických odkazů a 783 ubytovacích a stravovacích zařízení. A to už jistě vybere každý.

Krajský Úřad Město Děčín Portál MPSV Konto Bariéry Liga vozíčkářů

Copyright © 2006 - Avaz, Dvořákova 1331/20, Děčín 2, tel: 773 772 683, e - mail: avaz.dc@seznam.cz