Kompenzační pomůcky a rehabilitační přístroje které si můžte vyzkoušet

Půjčování kompenzačních a rehabilitačních pomůcek

V současné době máme k dispozici na zapůjčení 36 invalidních mechanických vozíků, 1 elektrický vozík, 1 elektrickou čtyřkolku, 5 toaletních vozíků, 2 elektrické vozíky, 2 schodolezy, 12 chodítek a polohovací elektrické lůžko. Půjčujeme také biolampy, nástavec na WC, sedák na i do vany.
Díky Projektu Renaissance jsme získali magnetoterapeutickou soupravu SIECCO, která obsahuje magnetické lůžo a bodový nízkofrekvenční pulzní magnet. Nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie napomáhá k celkové regeneraci organismu a potlačení bolesti.

Pravidelnou údržbu pomůcek provádí zdarma náš člen Jiří Musil, složitější opravy realizujeme s pomocí firmy Ruli a jejího technika pana Nikitina. Naším sponzorem v této oblasti je pak Ing. Pavel Petričko z Ostrova nad Ohří (www.petricko.cz), který nám pomáhá opravami vozíků a pomůcek tím, že některé provádí i bez nároku na odměnu. V roce 2014 jsme realizovali celkem 156 zápůjček.

Vanový zvedák Aquatec Beluga

Beluga je polohovací zvedák, který se vejde do vany a umožní osobám s omezenou schopností pohybu opět potěšení z teplé koupele. Zvedák umožňuje nastupování a vystupování z vany snadno a bez bolesti pro lidi všech věkových kategorií. Dovolí Vám pohodlné naklonění trupu při koupání a omývání vlasů (až 35 stupňů) a snižování polohy sedu ve vaně. zvedák Aquatec Beluga.

 • Ergonomické plovoucí ruční ovládání je připojené pomocí spirálového kabelu. Díky ovládání s tlačítky lze zvedák zastavit v libovolné poloze, která Vám bude vyhovovat.
 • Přísavky ve spodní části zvedáku zajistí, že zůstane stroj na místě, zatímco Vy budete např. díky sklopenému opěradlu snadno oplachovat vlasy.
 • Montáž zvedáku je velmi snadná, jde o kompaktní dvoudílný stroj (kvůli snadnému skladování a přepravě), v dolní části opatřený přísavkami.
 • Údržba je jednoduchá, podložku lze prát v pračce (až 60 stupňů) a nechá se přirozeně uschnout.
 • Robustní nůžkový mechanismus s nosností 135 kg.
 • Při plném nabití vydrží baterie až 22 zdvihů.
 • Celková hmotnost 14,5 kg, hmotnost bez baterie 12,9 kg.
 • Doba nabíjení asi 5 hodin.
 • Návod v češtině (základní instrukce, montáž, provoz a obsluha) je přiložen.

Magnetoterapeutická souprava SIECCO

Asociace vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených AVAZ Děčín získala sponzorským darem magnetoterapeutickou soupravu SIECCO. Jedná se o lůžkový aplikátor CASSO pro celkovou regeneraci s analgetickými, protizánětlivými a prokrvujícími účinky využívající nízkofrekvenční pulsní magnetoterapii doslova od hlavy k patě. Další součástí soupravy je bodový aplikátor PIEGO, který generuje velmi silné pulsní magnetické pole a výborně se tak hodí k cílené intenzivní regeneraci nejrůznějších částí těla a k tlumení bolesti. Lze jej tedy použít např. při zraněních, bolestech kloubů, páteře a jiné.

Magnetoterapie spočívá v působení umělého magnetického pole určitých parametrů na lidský organismus. Jedná se tedy o fyzikální terapii, při které je generováno velkoplošně pulsující magnetické pole nízké frekvence. Výsledkem léčby je úleva od bolesti a zlepšená regenerace organismu. Doufáme, že lůžko i bodový aplikátor bude sloužit všem občanům Děčína a nejen členům AVAZ.

Touto cestou děkujeme manažerce Projektu Renaissance paní Mgr. Loskotové za zprostředkování daru. Projekt RENAISSANCE je zaměřen na pomoc dětem a mládeži s trvale nepříznivým zdravotním stavem, na pomoc dlouhodobě nemocným, seniorům a plně či částečně invalidním spoluobčanům. Hlavním cílem projektu je zajišťování finančních prostředků na zakoupení lékařských magnetoterapeutických kompletů pro dětské ústavy a léčebny, sanatoria, léčebny dlouhodobě nemocných, domovy důchodců a pro osoby s postižením pohybového ústrojí, které se tohoto projektu účastní. Prostřednictvím Projektu Renaissance lze tedy získat magnetoterapeutický přístroj i pro domácí použití.

Naše sdružení tímto vyslovuje velké poděkování společnosti ZEMPRA DC, s.r.o., která nám magnetoterapeutickou soupravu sponzorsky darovala. Naše sdružení tak získalo díky projektu Renaissance nové magnetoterapetické lůžku v hodnotě osmatřicet tisíc korun.

AVAZ získal pro postižené čtyřkolku

Díky nadaci Konto BARIÉRY, se naší organizaci AVAZ podařilo získat pro náš region výborného pomocníka. Je určen jak pro vozíčkáře, tak i pro všechny ostatní, kterým již nohy neslouží. Je jím elektrická čtyřkolka. Čtyřkolka je vhodná pro jízdu ve městě, pro nakupování v supermarketech, ale i pro výlety mimo město a do terénu.

Vyvine maximální rychlost 6-10km /hod s dojezdem cca 20 km. Otočné a polohovací sedadlo umožňuje snadné nasedání. Jednoduše je i řešeno nastavení optimální vzdálenosti řidítek. Na fotografii je jeden z našich členů Pavel Musil, který první využil největší výhody čtyřkolky. Místo pohonu mechanického vozíku vlastníma rukama se nyní pohodlně veze. Pokud máte o zapůjčení čtyřkolky zájem, kontaktujte naší kancelář.

Sedací nosítka pro přenášení osob

Naše organizace má k dispozici i zajímavou pomůcku pro přenášení osob. Jedná se o látková sedací nosítka, takový sedák s bočnicemi, do kterého se přenášená osoba pohodlně usadí. Sedací i opěrná plocha je zakončena dřevěnou tyčí, za kterou lze nosítka uchopit. Sedák lze uchopit také z boku, kde je několik pevných poutek.

Nést člověka mohou tedy i 4 osoby najednou, samozřejmě záleží na vzdálenosti, kterou potřebujete překonat. Nosítka jsme například použili při přenášení vozíčkářů do bariérového autobusu za pomoci dvou lidí-nosičů, anebo při přenášení vozíčkáře do a z moře na dovolené. Vozíčkář tak neriskuje poškození vozíku agresivní slanou vodou a cesta pískem ke slunečníku je méně náročná.
Sedací nosítka mají rozměry šířka x hloubka x výška a opěrky zad shodně 430 mm, nosnost 130 kg. Výrobcem je známá firma MEYRA.

Biolampy na půjčení

Můžeme Vám zapůjčit dva druhy biolamp:
BioBeam 660 Red umožňuje účinnou léčbu poškozené kůže při obtížích jako jsou:
 • vředy měkkých tkání u nemocných cukrovkou
 • vředy ze žilní nedostatečnosti (např. bércové)
 • otevřené a pooperační rány
 • proleženiny

BioBeam 940 Infrared je vhodná pro léčbu obtíží jako jsou:
 • revmatické kloubní záněty
 • záněty kloubních ploch
 • chondromalacie (změknutí chrupavky/čéšky)
 • chronický zánět šlach
 • chronické záněty pohybového aparátu apod.

Před zahájením léčby, se doporučuje konzultovat postup léčby s lékařem.
Interval aplikace světla na postižená místa je 10 - 15 minut jednou až dvakrát denně.

Ceník za půjčování kompenzačních pomůcek

Typ pomůcky Příspěvek na servis/údržbu/den
Elektrický vozík * 10,- Kč/den
Mechanický vozík  5,- Kč/den
Toaletní židle, pojízdné toaletní křeslo  5,- Kč/den
Chodítka pojízdná, chodítka pevná  5,- Kč/den
Elektrický vanový zvedák10,- Kč/den
Nízkofrekvenční magnetické lůžko10,- Kč/den
Nástavec na WC, vanu, Bio - lampy  5,- Kč/den
Čtyřkolka Sccoter10,- Kč/den

Půjčovné se neúčtuje, v rámci sociálního poradenství je zdarma. Na údržbu a obnovu kompenzačních pomůcek nám klient může přispět darem. Výši daru klient určuje sám. Návodem pro adekvátní výši daru může být ceník půjčovného. Při platbě v hotovosti uživatel obdrží kopii Příjmového pokladního dokladu a jeden výtisk Darovací smlouvy.
Platba může proběhnout i převodem na účet u České spořitelny, číslo účtu: 921264369/0100.

* Elektrický vozík půjčujeme jen na základě předloženého dokladu o způsobilosti k užívání elektrického vozíku, případně po zkušební jízdě.

Ceník byl schválen výborem organizace AVAZ dne 22. 10. 2011.

Krajský Úřad Město Děčín Portál MPSV Konto Bariéry Liga vozíčkářů

Copyright © 2006 - Avaz, Dvořákova 1331/20, Děčín 2, tel: 773 772 683, e - mail: avaz.dc@seznam.cz